Yamaha RXV-4A er en velspillende og teknologirik 5.2-kanals hjemmekinoreceiver fra Yamahas 2020-generasjon. Modellen erstatter storselgeren RX-V485, der konstruksjonen er videreutviklet med et helt nytt design, integrert videostøtte for HDMI 2.1 og 8K, samt en kraftigere forsterkerdel. Det merkes på vekten. Yamahas MusicCast er naturligvis på plass for musikkstreaming via nettverket, og du kan også konfigurere trådløse surroundhøyttalere via nettverket. Med RXV-4A vil Yamaha vise at de mener alvor!
- 5.2-hjemmekinoreceiver med 80 watt per kanal
- HDMI 2.1 med HDCP 2.3 og eARC, 8K/60 Hz, 4K/120 Hz samt ALLM, VRR, QMS og QFT
- YPAO-målemikrofon for romkalibrering
- Nettverksfunksjoner som Spotify Connect, Tidal og MusicCast
- Trådløs streaming til surroundhøyttalere med MusicCast Surround (tilvalg)
- Tonekontroller +/-6 dB (350 / 3.500 Hz)
- Tilordningsbare bakre effektforsterkerkanaler (surround, bi-amp eller sone B)
En av markedets mest anerkjente produsenter har lansert en ny generasjon med 8K
Yamaha vil minne folk på at de hører hjemme i toppen av hjemmekinobransjen. Den nyeste generasjonen hjemmekinoreceivere er rett og slett banebrytende. Designet er helt nytt og virker mer moderne, med en svært ren front som i praksis bare har to dreieknapper. Den store, sentralt plasserte volumkontrollen dominerer, med en skjerm ved siden av. Sidene er mykt avrundet, noe som gir et litt mer elegant formspråk.
Dynavoice Magic F-7 EX v3 er seriens flaggskip - en vellykket kombinasjon av sine mindre søsken som gir både større nærvær i mellomtonen og mer kontroll i bassområdet. Utmerket for mellomstore og store rom, der den med sin fysiske størrelse kan fylle rommet med både basstrykk og spilleglede. De to 6,5-tommers bassene får et ekstra løft fra doble bakovervendte bassporter. Diskanten er montert på en plate der Dynavoice-logoen får en "svevende" effekt over kabinettet.
- Diskret og stilfull gulvhøyttaler i tredje generasjon Magic-serie
- 3-veis konstruksjon med dedikert mellomtone
- Portet konstruksjon med doble bakovervendte bassporter
- Nedsenkede terminaler med påkostede, gullbelagte kontakter
- Doble 6,5-tommers basser gir god kontroll og trykk i bassregisteret
Lillebror Magic F-6 EX har lenge vært en av Dynavoices bestselgere. Nå har den fått en storebror med potensial til å bli enda mer populær. Magic F-7 EX v3 er høyere, stoltere og kraftigere. Modellen er utstyrt med et dedikert 5,25-tommers mellomtoneelement fra F-5 EX som gir svært god stemmegjengivelse, mens doble 6,5-tommers basselementer fra F-6 EX håndterer signalet i det nedre registeret og gir dyp og rask bass med ressurser til å spille med skikkelig trykk. På baksiden finner vi hele tre porter, noe som gir en indikasjon
Følsomheten er svært gode 92 dB, noe som gjør høyttaleren lettere å drive for forsterkeren. Her får du en svært pen og kompakt høyttaler som samtidig låter veldig bra og ikke koster skjorta. Et opplagt valg for deg som også er opptatt av stilrent interiør.
Dynavoice Magic C-4 EX v3 er den klangtilpassede senterhøyttaleren i Dynavoices mest populære Magic-serie. Med doble 4-tommers basselementer og en 1-tommers diskant klarer denne høyttaleren å levere tydelig dialog og trives godt i sentrum når surroundlyden sprer seg gjennom stuen.
- Klangtilpasset senterhøyttaler i tredje generasjon Magic-serie
- Doble frontmonterte bassporter
- Nedsenkede terminaler med påkostede, gullbelagte kontakter
- Svevende logo
Dynavoice Magic S-4 EX v3 er en forbløffende fin stativhøyttaler med en svært påkostet konstruksjon. Med doble frontmonterte bassporter kan høyttaleren både plasseres nær bakveggen og flytte imponerende mengder luft i forhold til størrelsen. Diskanten er montert på en plate der Dynavoice-logoen får en "svevende" effekt over kabinettet.
- Stativ-/satellitthøyttaler i tredje generasjon Magic-serie
- Doble frontplasserte bassporter
- Nedsenkede terminaler med påkostede, gullbelagte kontakter
- Kompletter med den designmatchende Magic Sub 8 for utvidet bassomfang
"Hvordan låter S-4 EX? Helt enkelt usannsynlig bra! Er du vant til to små, plastaktige datahøyttalere og kanskje en subwoofer til 750 kroner, er forskjellen enorm. Det er kanskje ikke rettferdig å sammenligne med datahøyttalere til halv pris, men S-4 EX pluss T-Amp låter flere ganger bedre. Høyttalerne leverer skikkelig bra trykk for størrelsen. De dekker hele registeret og produserer en svært naturlig lyd uten tydelige svakheter, noe som er et godt skussmål selv i hi-fi-verdenen."
Digital Life, som testet OPI T-Amp & Magic S-4EX
Norge
Sverige
Finland

















