Mer demping på tynnere tallerkener
Pro-Ject Cork & Rubber it 3 mm er en 3 mm platematte av kork og gummi som legges mellom vinylplaten og tallerkenen. Materialblandingen demper resonanser og motvirker statisk elektrisitet. Den tykkere utgaven anbefales særlig til tynnere metalltallerkener.
- Blanding av kork og gummi
- Diameter på 300 mm
- 3 mm tykk for tynnere platetallerkener
- Materialkombinasjonen motvirker statisk elektrisitet
- Demper uønskede vibrasjoner mellom plate og tallerken
- Erstatter den eksisterende platematten
- Brun, korkmønstret overflate
Når den tykkere matten er nyttig
En matte påvirker kontakten mellom plate og tallerken. Denne 3 mm-varianten gir mer materiale mellom flatene og er Pro-Jects anbefaling til tynnere metalltallerkener. Kontroller at høyden passer med pickup og tonearm.
Kork og gummi har hver sin oppgave
En platematte handler ikke bare om å beskytte tallerkenens overflate. Pickupen kan også fange opp små vibrasjoner i kontakten mellom platen og underlaget. Korkens antistatiske egenskaper og gummiens demping er derfor en bevisst kombinasjon. Materialene gir vinylplaten et annet underlag enn en vanlig filtmatte og er ment å redusere uønskede resonanser og statisk opplading, uten å endre selve platespillerens konstruksjon.
Tykkelse og plassering i praksis
Denne 3 mm-utgaven er spesielt aktuell med en tynn tallerken av metall. Matten legges rett på tallerkenen, under vinylplaten, i stedet for den gamle matten. Husk at en endring i mattens tykkelse også endrer platens høyde i forhold til pickupen. Bytter du fra en betydelig tynnere matte, bør du kontrollere at tonearmens geometri fortsatt passer.
Spesifikasjoner
Materiale: Kork og gummi
Diameter: 300 mm
Tykkelse: 3 mm
Farge: Brun
Norge
Sverige
Finland








