- CD-spiller som også leser CD-R, CD-RW, MP3, WMA
- Gullbelagte tilkoblinger
- Coaxial og optisk digital utgang
- Karosseri helt av metall
Tyske Magnat ble grunnlagt i 1973 og inngår i dag i det amerikanskeide konsernet Audiovox. Fabriktet finnes representert i over 50 land og har utviklet seg en aktat navn for sine innovative og generøse stenderverk.
Ved årene har man nok mest opprettet seg en aktat navn for sine giftige og innovative høyttalerkonstruksjoner, men at de besitter stor kunnskap innen elektronikk er MCD750 et levende bevis på!
Konstruksjonen er gjennomtenkt fra starten til slutt, der man konsekvent har benyttet seg av førsteklasses og utvalgte komponenter. Målet var å utvikle en spilleren som utmerker seg i sin prisklassen, og det kan de fleste recensenter bekrefte at den gjør med sine fine lovord.
Drivverket knivene er veldig nøyaktig og stillegående, med en styreenhet fra Toshiba, og som gir god forutsetning for en nøyaktig D/A-omvandling. Her tar et DAC-chip fra skotske Wolfson hånd om det delikate digitale signalet. Etter omvandlingen til analog form så har Magnats ingeniører bygd spilleren med et påkostet og vellydende utgangstrinn. Her finner vi blant annet lavtstøyende OP-forsterkere fra Texas Instruments og en separat spenning stabilisator.
Det finnes også en optisk og coaksial digitalutgang, hvis man vil benytte MCD750 som en ren transport.
Norge
Sverige
Finland











