Elipson Planet M stoffhøyttalere 5.0 sett beige er et sett med fem kompakte høyttalere i en elegant beige finish som passer for hjemmekino eller musikklytting i mindre til mellomstore rom. Med sin sfæriske form og koaksiale element leverer Planet M et nøytralt og balansert lydlandskap med tydelige og følsomme basser, myke diskantlyder og fyldig mellomtone. Høyttalerne er bygget for å gi et bredt lydbilde og kan enkelt monteres på vegg eller tak med tilbehør for fleksibel installasjon.
- Sett med 5 høyttalere
- Beige stoffkledd finish
- Koaksial 17 cm mellombass/lavfrekvens
- 25 mm dome-diskant
- Bassreflekskonstruksjon for kraftig bass
- Bredt lydbilde med god retningsstyring
- Robust og tung konstruksjon for stabilitet
- Passer hjemmekino og musikk i mindre rom
- Kan monteres på vegg eller tak med tilbehør
Design og konstruksjon
Planet M bygger videre på Elipsons tradisjon med sin sfæriske form som reduserer resonanser og gir jevn spredning av lyden. Den tunge og stive konstruksjonen bidrar til at bassen blir ren og kontrollert uten farging. Det koaksiale elementet samordner mellombass og diskant for et enhetlig lydbilde med god samspill mellom frekvensene. Den beige stofftrekken gir et diskret og stilrent utseende som smelter inn i de fleste miljøer. Oppsummert får du en høyttaler som kombinerer pen design med solid byggekvalitet.
Lydkvalitet og bruk
Med en 17 cm koaksial høyttaler og 25 mm diskant leverer Planet M et nøytralt og detaljert lyd som fungerer like godt for film som for musikk. Diskanten er myk og følsom, mellomtonen fyldig og bassen stram og responsiv takket være bassreflekskassen. Det brede lydbildet gir en god stereoopplevelse selv i mindre rom. Høyttalerne kan enkelt monteres på vegg eller tak med tilbehør, noe som gir fleksible plasseringmuligheter for optimal lyd i rommet ditt.
Norge
Sverige
Finland







