- Stereoforsterkere i kompaktformat - kun 18 cm bred
- Innebygd Bluetooth-mottak for strømming fra mobil/datamaskin
- FM-radio
- Digital avspilling via USB-A og SD-kort
- Tonekontrollene på frontpanelet
- Fjernkontroll medfølger
Tyske Dynavox inngår i samme konsern som Vincent, hvis røde tråd er de gjennomtenkte, velbygde og prisgunstige konstruksjonene. Dynavox legger seg mer i forforsterker-segmentet og utmerker seg markant her i konkurrensen, mens Vincent tar over når kravene blir høyere.
VT80MK är här
Dynavox har skördat fin framgång med sin första upplaga av VT80, som fått fina recensioner. Bl.a har tyska magasinet Stereo gett förstärkaren betyget "outstanding" gällande vad man får för sina pengar. Ett drygt år efter dess lansering så släppte man en MK-upplaga. Denna finns att tillgå även i silverfinish. Prestandamässigt så har man integrerat ett radiokort och försett modellen med lite finare ljudkomponenter.
VT80 er en integrert stereoforsterkere med en utrolig beskjeden prislapp. Lyden overrasker stort, og likeså de brukervennlige funksjonene som er integrert.
Bluetooth-mottaket er et velkomment innslag, som gjør at man med en enkel sammenkobling kan sitte i sofaen og strømme favorittmusikken fra Spotify helt fritt for kabler.
På fronten finnes også en USB-A og SD-kort-inngang hvis man vil spille diverse musikkfiler.
På baksiden finner man doble, analoge stereoinnganger hvis man ønsker å koble inn en CD-spiller eller lignende, og også en pre-out for tilkobling av en ekstern forsterker eller aktiv subwoofer. Med pre-out menes at utgangens styrke reguleres med volumet.
Et annet velkomment innslag er de doble høyttalerutgangene av fin kvalitet. Disse skruterminalene håndterer bananplugger for sikker tilkopling, og på fronten kan man veksle mellom A og B, alternativt ha begge utgangene aktive samtidig. Perfekt hvis man vil koble lyd i både stue og kjøkken/altan samtidig. Tenk på å spille varsomt hvis begge utgangene er aktive samtidig, og ha gjerne høyttaler med en impedans på 8 ohm/par da impedansen halveres.
På frontpanelet sitter det tonekontroller, hvis man vil justere lyden etter egen smak, og det medfølger en fjernkontroll for enkel håndtering.
Hvis du vil lytte til musikk i fred så har VT80 en hodetelefonutgang.
Dette er kort og godt en meget prisgunstig forsterker, perfekt til datamaskinen, hytten eller det mindre hverdagsrommet.
Norge
Sverige
Finland













